Co je ready made společnost

Skyscraper in HDR

Ready made společnost je již založená firma, která byla založena výhradně za účelem jejího prodeje novému podnikateli. Takto založená společnost, ať už se jedná o ready made akciovou společnost nebo ready made společnost s ručením omezeným, má svůj název, který však můžete následně změnit. Rovněž je zapsána v obchodním rejstříku, takže můžete jménem firmy jednat hned po jejím zakoupení. V neposlední řadě má plně splacený základní kapitál a taktéž své vlastní identifikační číslo.
Ačkoliv byla ready made společnost již založena, nemá žádnou historii, což jednoduše znamená, že v minulosti nevyvíjela žádnou obchodní činnost. Můžete mít tedy jistotu, že společnost nezatěžují žádné pohledávky nebo závazky z minulosti.
Pokud tedy chcete zakoupit již založenou ready made společnost, ať už společnost s ručením omezeným nebo akciovou společnost, nečekají vás žádné časově náročné kroky, jako je tomu v případě zakládání společností.

Ready made společnost – jak na to?
V případě, že jste již rozhodnutí, že se klasickému procesu zakládání společnosti chcete zcela určitě vyhnout, není nic jednoduššího, než vyplnit žádost o zakoupení ready made společnosti. Poté vám zavolá obchodní zástupce, aby si s vámi dohodl osobní schůzku, na které se dořeší veškeré detaily a dojde k převedení ready made společnosti na vás. Vy se tak můžete doslova za několik hodin stát oficiálním novým majitelem firmy a nastartovat své podnikání hned, jak se rozhodnete. Díky zakoupení ready made akciové společnosti můžete začít se svým podnikáním hned a vyhnout se všem zdlouhavým krokům, ať se jedná o studium náležitostí, následnou přípravu dokumentace či zdlouhavé vyřizování na úřadech. Koupě ready made společnosti všechny tyto nepříliš příjemné povinnosti odstraní. Je to opravdu nejrychlejší způsob, jak začít se svým podnikáním rychle a bez zbytečných starostí. Využijte nabídek společností, které nabízí prodej ready made společností a začněte se svým podnikáním hned.
Dejte si však pozor při hledání společností, které prodej ready made společností nabízejí. Ačkoliv je na trhu mnoho solidních firem, existuje i mnoho podvodných, které sice ready made společnosti nabízejí, ale jedná se o firmy, které jsou zadlužené. Musíte být proto při hledání společností, které prodávají ready made společnosti opravdu obezřetní a danou firmu si prověřit. Mnoho podvodných firem nabízejí ready made společnosti za ceny, které však nepokryjí zákonem předepsané správní a soudní poplatky za zápis do obchodního rejstříku a její následný převod na klienta.

Jaké jsou výhody ready made společností?

·        Rychlost nastartování podnikání

·        Úspora času a celé řady zbytečných byrokratických kroků

Jaké jsou naopak nevýhody ready made společností?

·        Vyšší pořizovací cena

·        Riziko využití služeb nesolidní firmy a s tím spojené zakoupení zadlužené společnosti

Bezesporu hlavní výhodou zakoupení ready made společnosti je rychlost, se kterým můžete své podnikání nastartovat. Můžete tak začít podnikat prakticky ihned po koupi

K převodu vlastnictví dochází v okamžiku, kdy dojde k uzavření smlouvy o převodu obchodního podílu, podnikatel tak nemusí čekat, až se změny promítnou do obchodního rejstříku. Společnost již v obchodním rejstříku totiž zapsaná je, má přidělené IČ, je rovněž registrovaná k dani z příjmů právnických osob a je s ní možné začít podnikat. Pamatujte na to, že kvalitní prodejce ready made společností klientovi zajistí možnost jednat jménem společnosti do několika hodin od chvíle, kdy si klient danou společnost koupí.

Koupě ready made společnosti však není jedním ze dvou řešení, jak si založit firmu. Kromě koupě ready made společnosti a založení společnosti vlastním úsilím existuje další možnost řešení, a sice využít služeb společností, které se na poli založení společnosti na klíč pohybují jako ryby ve vodě a dokážou pomoci klientovi se všemi náležitostmi ohledně založení firmy. Je tedy jen na vás, jaké řešení zvolíte, každé z nich má svá pro a proti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *