Jak začít podnikat postup

budova

Rádi byste si založili vlastní společnost? Nejvýhodnější formou podnikání je v současné době společnost s ručením omezeným. Čtěte dále, přinášíme vám jak začít podnikat postup.

Jak začít podnikat postup

Postup je vždy stejný. Musíte navštívit živnostenský úřad, kde je nutné si vyřídit živnostenské oprávnění. Poté musíte sepsat společenskou smlouvu, popřípadě zakladatelskou listinu, to závisí na tom, jestli podnikáte sami či se společníky.

Okamžitě po vyřízení živnostenského oprávnění musíte provést návrh na zápis do obchodního rejstříku. Ten je nutné podat do 90 dní od vyřízení vaší živnosti. Měli byste vědět, že od ledna 2014 můžete založit společnost s ručením omezeným se základním kapitálem v minimální výši 1 Kč.

Výši základního kapitálu však zvolte podle vašich potřeb, neměli byste zapomenout na skutečnost, že kapitál vypovídá o ekonomické stabilitě firmy. Jestliže společnost nemá žádný základní kapitál, může být veřejností považována za nepříliš stabilní. Pečlivě tedy zvažte, jakou výši základního kapitálu zvolíte.

Abyste mohli zahájit svou podnikatelskou činnost, musíte se registrovat na finančním úřadě, kde je nutné se registrovat k dani z příjmů právnických osob. Jestliže chcete být plátcem DPH, je nutné se registrovat rovněž i k dani z přidané hodnoty. Jestliže by se vám to vyplatilo, můžete se stát plátcem i dobrovolně.

Dále je nutné, abyste aktivovali svou datovou schránku, jako právnická osoba ji musíte mít zřízenou. Kde si toto vyřídíte? Na úřadu práce, kde si můžete vyřídit vše, co je spojené s vašimi zaměstnanci. Také je nutné se obrátit na správu sociálního zabezpečení či zdravotní pojišťovnu, rovněž nezapomeňte povinné odvody zařídit i sobě samotným.

Předpokládá se, že letos dojde ke zjednodušení na poli zakládání společností s ručením omezeným, společnost by mělo být možné založit za tři pracovní dny za 3 tisíce Kč. To je velmi pozitivní zpráva, neboť doposud náklady činily skoro 10 tisíc Kč.

K těmto změnám by mělo dojít na základě trendů v Evropě, kde založení společnosti s ručením omezeným není záležitostí několika týdnů až měsíců, jako je tomu bohužel v naší zemi. Chcete začít s podnikáním co nejdříve? Pak se obraťte na společnosti, které se specializují na založení společnosti na klíč a výrazně zkrátí dobu potřebnou pro založení s.r.o., rovněž můžete využít doplňkových služeb, jako například poskytnutí sídla společnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *