Koupit ready made akciové společnosti

budova_

Chtěli byste začít s podnikáním a zvolili jste jako právní formu akciovou společnost? V České republice je nejvyužívanější obchodní společností společnost s ručením omezeným, a za ní je právě akciová společnost.

Tuto formu je vhodné zvolit zejména u větších projektů, které rovněž vyžadují vyšší finanční investice. Základní kapitál u akciové společnosti činí 2 miliony Kč, založení akciové společnosti je tedy oproti společnosti s ručením omezeným finančně o dost náročnější. Od roku 2014 činí totiž základní kapitál pro s.r.o. pouhou jednu korunu.

Právě vysoký základní kapitál u akciové společnosti však její důvěryhodnost vůči obchodním partnerům zvyšuje.. Díky akciím na doručitele je možné svým majitelům nejen zajistit maximální ochranu soukromí, ale rovněž i zabezpečit jejich soukromý majetek, za závazky společnosti totiž akcionáři ručí výší svého vkladu.

Výhody

  • Ochrana soukromí akcionářů i jejich majetku
  • Vyšší důvěryhodnost oproti společnosti s ručením omezeným
  • Snadná změna vlastníka společnosti

Pokud se chystáte k založení akciové společnosti, měli byste vědět, že jde o časově i finančně náročný proces a musíte se obrnit silnými nervy a rovněž si rezervovat mnoho času. Největší kamenem úrazu pro většinu podnikatelů jsou při zápisu do obchodního rejstříku.

Rozhodli jste se, že se všem starostem se založením společnosti s.r.o. či akciové společnosti vyhnete? Není nic jednoduššího, než využít nabídky společnosti, které nabízejí zájemcům možnost koupit ready made akciové společnosti, díky čemuž si ušetříte nejen mnoho starostí, ale i času a peněz. Navíc můžete se svým podnikáním začít prakticky ihned.

Stačí si jen vybrat z nabídky ready made společností, které má daná firma v nabídce. Pokud využijete společností, které nabízejí možnost koupit ready made akciové společnosti, co byste měli očekávat?

V první řadě si vyberete z nabídky společnosti vyhovující akciovou společnost. Následně podepíšete smlouvu o převodu cenných papírů a zaplatíte požadovaný poplatek. Tímto nabýváte vlastnických a jednacích práv za společnost a můžete začít s podnikáním hned. Pokud tedy využijete služeb společností, které se specializují na zakládání společností nebo na možnost koupit ready made akciové společnosti. Pokud využijete možnosti koupit ready made akciové společnosti, můžete začít se svým podnikáním téměř ihned!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *