Postup při zakládání firmy

budova

Chcete si letos založit obchodní společnost? Zvolte společnost s.r.o., která je stále nejoblíbenější a nejvýhodnější formou podnikání.

Postup při zakládání firmy je stále stejný. Nejdříve musíte navštívit živnostenský úřad, kde si vyřídíte živnostenské oprávnění. Dále je nutné sepsat společenskou smlouvu či zakladatelskou listinu podle toho, zdali podnikáte sami či se společníky.

Poté, co si vyřídíte živnostenské oprávnění, přichází řada na návrh na zápis do obchodního rejstříku, který musíte podat do 90 dní od vyřízení živnosti. Od 1. 1. 2014 již není nutné skládat základní kapitál v minimální výši 200 tisíc Kč, společnost můžete založit s kapitálem v minimální výši 1 Kč. Zvolte výši základního kapitálu podle vašich potřeb a priorit, pamatujte rovněž na to, že kapitál vypovídá o ekonomické stabilitě firmy. Pokud žádný nemá, mohou vaši společnost klienti či obchodní partneři považovat za nestabilní. Vyplatí tedy se důkladně zvážit, kolik peněz do své společnosti investujete.

Pro zahájení podnikatelské činnosti je nezbytná registrace na finančním úřadě, kde se registrujete minimálně k dani z příjmů právnických osob, pakliže se stanete plátem DPH, tak i k dani z přidané hodnoty. Pokud se vám to vyplatí, můžete se plátcem stát i dobrovolně.

Dále musíte aktivovat svou datovou schránku, kterou musíte mít jakožto právnická osoba zřízenou. Na úřadě práce si vyřídíte vše, co je spojeno s vašimi zaměstnanci, rovněž se obraťte na správu sociálního zabezpečení či zdravotní pojišťovnu. Nezapomeňte povinné odvody zařídit i sami sobě.

V letošním roce by mělo dojít ke zjednodušení na poli zakládání společností s.r.o., společnost by mělo být možné založit za tři pracovní dny za 3 tisíce Kč, přičemž doposud náklady činily přibližně 10 tisíc Kč. Ke změnám by mělo dojít na základě evropských trendů, kde založení společnosti není záležitostí několika týdnů až měsíců, jako je tomu bohužel v České republice. Chcete začít s podnikáním co nejdříve? Využijte tedy společností, které vám se založením ready made společnosti pomohou a výrazně zkrátí dobu nezbytnou pro založení s.r.o., rovněž můžete využít doplňkových služeb, kam můžeme zařadit například poskytnutí sídla společnosti či virtuální asistentku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *