Základní kapitál sro 2015

základní kapitál

Abyste si mohli založit společnost s.r.o., musíte splnit několik podmínek. Zatímco společník nabývá podíl v s.r.o., na jednatele s.r.o. jsou kladeny větší požadavky vyplývající ze zákona.

Jestliže s.r.o. podniká v režimu živnostenského podnikání a nestačí jí ke své činnosti volné živnosti, musí pro ostatní žádosti ustanovit zákonné odpovědné zástupce. Název společnosti se musí lišit od názvů již zapsaných společností a rovněž musí splňovat podmínky nezaměnitelnosti a neklamavosti. Při kontrole zaměnitelnosti si nezapomeňte dát pozor také na fonetické shody (například check – ček)!

Jak je to se základním kapitálem sro 2015? Od 1. 1. 2014 činí minimální základní kapitál 1 Kč. Doporučujeme vám vybrat si takovou výši základního kapitálu, která je snadno dělitelná. Výši základního kapitálu sro 2015 byste měli volit podle toho, jaké jsou vaše skutečné potřeby, popřípadě další priority společnosti s.r.o. a jejích společníků.

Pro nově založenou společnost potřebujete rovněž zvolit sídlo společnosti. Pro zřízení sídla společnosti je nutné doložit písemný souhlas vlastníků nemovitosti s umístěním sídla na zvolené adrese. Obchodní rejstřík si pro ztotožnění adresy a osob obstarává informace z katastru nemovitostí na základě předložených podkladů. Nezapomeňte podepsaný souhlas všech spoluvlastníků nemovitosti, ve kterém bude sídlo vaší společnosti, úředně ověřit.

Jednatel s.r.o. musí být osobou bez jakýchkoliv trestních záznamů a musí jít o osobu způsobilou k právním úkonům a takovou osobu, u které nejsou překážky pro výkon funkce jednatele dle zákona 89/2012 Sb., Nový občanský zákoník a dle zákona 90/2012 Sb., Zákon o obchodních korporacích. Výpis z rejstříku trestů si snadno obstaráte na přepážkách Czech Pointu, které vydává například Česká pošta. U společníka s.r.o. v tomto smyslu bezúhonnost vyžadována není.

Měli byste rovněž myslet na to, že pro nově založenou společnost musíte mít neklamavý a nezaměnitelný název. Název vaší společnosti musí obsahovat dovětek s.r.o., spol. s r.o., popřípadě společnost s ručením omezeným.

V případě vázaných, koncesovaných či řemeslných činností musíte ustanovit odpovědného zástupce, který bude splňovat požadavky na vzdělání či praxi, které vyžaduje živnostenský zákon podle konkrétní živnosti.

Nechte si pomoci se založením společnosti na klíč. Na našem trhu je mnoho společností, která vám se založením společnosti pomůže, popřípadě nabízí prodej ready made společností.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *